Roll of Honour
The top students from graduating diploma courses have been short-listed and interviewed for the following top awards:
  • Lee Kuan Yew Award

    The Lee Kuan Yew Awards are presented to the three top graduates from the technology or computer related courses at each of the Polytechnics.

    This award was presented for the first time in 1993 by the then Senior Minister, Mr Lee Kuan Yew, who had donated the honorarium, received from one of his speaking engagements overseas.

  • Toh Chin Chye Gold Medal

    The Toh Chin Chye Gold Medal is one of the most coveted prizes in Singapore Polytechnic. The award is named after Dr Toh Chin Chye who was the Chairman of the Singapore Polytechnic Board of Governors from 1959 to 1975. Dr Toh gave the Polytechnic the motto "Berkhidmat Dengan Keahlian" (To Serve with Skill) which still remains as the cornerstone of our educational philosophy today. Dr Toh was instrumental in charting new directions for the Polytechnic's development and in planning the institution's relocation to its present campus at Dover Road.

  • Low Guan Onn Gold Medal

    The Low Guan Onn Gold Medal was instituted in memory of the late Mr Low Guan Onn, who was the Chairman of the Polytechnic's Board of Governors from 1975 to 1979. Mr Low oversaw the move from the Prince Edward Road campus to the present site in Dover Road. Mr Low is well-remembered for his vision of the well-rounded Polytechnic graduate who is central to the nation's industrialization programme.

  • Chua Chor Teck Gold Medal

    The Chua Chor Teck Gold Medal was first awarded in 1986. The late Mr Chua Chor Teck was the Chairman of the Polytechnic's Board of Governors from 1980 to 1986. As Chairman, he guided the Polytechnic from 1982 to 1986 through a five year physical expansion programme - a crucial phase of the Polytechnic's development. He also initiated the Corporate Planning exercise in 1984 to steer the Polytechnic's growth into the 1990's.

  • Tan Kay Yong Gold Medal

    The Tan Kay Yong Gold Medal was introduced from 2012 to honour Mr Tan, who was Chairman of the Polytechnic's Board of Governors from 2000 to 2012. As Chairman, he was instrumental in steering the polytechnic in providing holistic education, fostering global mindset, creating student-centric campus and building technical capabilities. He is also well remembered for guiding the Polytechnic in the frontiers of design, to make design thinking a hallmark of SP graduates, and establishing the SP Design School.

  • Tay Eng Soon Gold Medal

    The Tay Eng Soon Gold Medal was first awarded in 1994. It is awarded annually to an outstanding Polytechnic graduate who advanced from the Institute of Technical Education, at each of the Polytechnics.

    The Tay Eng Soon Gold Medal is made possible through the Tay Eng Soon Scholarship Fund. In 1994, the Fund was established in memory of the late Dr Tay Eng Soon who played a pivotal role in the development of polytechnic and technical education.

This page lists graduands who have attained a Diploma with Merit.

The Gold and Silver medallists for each course are selected from the Diploma with Merit list of graduands based on overall academic performance, CCA, other contributions and attributes possessed.

This page also list graduands who have been selected as Institutional Medallists.

Various awards in the form of cash prizes and/or medals are given annually to academically outstanding graduands at the Graduation Ceremony.

Diploma In Architecture
Graduands awarded Gold Medal
HAN JIAJUN ADRIAN
Graduands awarded Silver Medal
LIM HAO YANG
Graduands awarded Diploma with Merit
ALEXANDER TEOH JIE HAO
CHELSEA LEE JIA YU
ELIZABETH MARY SHU XIN BARBER
EMILY LAI WEN YEE
FOO GUO MING
HONG JIT SEAN BRANDON
ISAAC TAN HUNG
SEAH U JIN
TAN HAO EN SAMUEL
Diploma In Civil Engineering With Business
Graduands awarded Gold Medal
NG YI SHIEN
Graduands awarded Silver Medal
LEE GUAN YIN LUCAS
Graduands awarded Diploma with Merit
CHEN ZHIYOU
CHUA AYE NENG
HUSSAIN FATHAH
LIM ENG YANG
LIM KENG EN JOHN
SHWE YI PHYOE
TAN LI JIA FARRON
YE MIN WIN @ AUNG ZHI FENG
Diploma in Integrated Events & Project Management
Graduands awarded Gold Medal
MUHAMMAD ALFIZ BIN KAMBALI
Graduands awarded Silver Medal
POON XIN YI DENICE
Graduands awarded Diploma with Merit
CHOENG QI FEN
FERRY MAULANA BIN ACHMAD CHEAN
GRACE LIM QIAN YING
LEOW QI QI
MAKI TAMAMI
NUR SYAFIQAH BINTE MOHAMAD PASNI
ONG JUN TAO
SAMUEL YAT QI HAN
SHERMAINE HO PEI SHAN
YEE ZIA ZIA
Diploma in Environmental Management & Water Technology
Graduands awarded Gold Medal
YU JIAJIA
Graduands awarded Silver Medal
ONG JIE JUN
Graduands awarded Diploma with Merit
NABIL ARASH BIN MOHD KHIR
TAN KENG XUAN DONOVAN
Diploma in Hotel & Leisure Facilities Management
Graduands awarded Gold Medal
CHONG SUI JEEN
Graduands awarded Silver Medal
WANVISHA LOW BENG CHIA
Graduands awarded Diploma with Merit
CHEE SHANG WEN
JANELLE KANG CAI EN
LEE QIAN LING
LIEW MING LI
LOU YUE YING VANESSA
MACABELLE CHAN
ONG XIN YI LYNN
SELLY MULIANA
TAN MIAN JIE NIGEL
TAY YU LING
Diploma in Landscape Architecture
Graduands awarded Gold Medal
SEAH XIE LIANG
Graduands awarded Silver Medal
MOHAMAD ARIF BIN MOHAMAD AZMI
Graduands awarded Diploma with Merit
OOI JIA SIAN
Diploma In Applied Drama And Psychology
Graduands awarded Gold Medal
LIM LI HONG DOROTHY
Graduands awarded Silver Medal
CHAN YIN YEE CARISSA
Graduands awarded Diploma with Merit
CHOW SHI MUN FELICIA
FOO MING YONG
NURSYAIRAH BINTE SHAHLIHIN
Diploma In Media And Communication
Graduands awarded Gold Medal
CHONG HAN LYN
Graduands awarded Silver Medal
PHAY BAO YU MELISSA
Graduands awarded Diploma with Merit
AUDREY LING YAN-HUI
CHONG JOO XUAN
CHUA YONG YING PEARLYN
ELIZABETH FOO WEI ZHI
GRACE LEE JIA EN
MELANIE WOO SI QI
NG JING WEN MALLORIE
NURUL ASYIQIN BINTE MUSTA'EIN
TAN JING HUI NATASHA
Diploma in Creative Writing for TV and New Media
Graduands awarded Gold Medal
TAN HUI TIAN ESTHER
Graduands awarded Silver Medal
ANDREW VIMAL VIJAYAN
Graduands awarded Diploma with Merit
ALIA BINTE ABDUL AZIZ ALKAFF
RYAN GOH CHOON TAT
WONG SHU JING
Diploma in Applied Chemistry with Materials Science
Graduands awarded Gold Medal
CELIA THAM LI YUAN
Graduands awarded Silver Medal
KOH SIN YUEN CLIFFORD
Graduands awarded Diploma with Merit
CHEW XIN YONG
TANG KUANG HONG JAVIER
TEY ZHI HUEY
Diploma in Applied Chemistry with Pharmaceutical Science
Graduands awarded Gold Medal
JOGIE KO
Graduands awarded Silver Medal
MONIKA VEDHARATHINAM
Graduands awarded Diploma with Merit
BOBBY NG KAH HO
CHIA PEI TING
JORDAN TAN YONG MING
KHOO KAI JUN
LEE ZHONG YING
LEONG YANG HOU
LIM PEI CHONG
LUO JIA
OH JING XUAN
YIP MEI TING SALENA
ZHUANG YUAN
Diploma in Biomedical Science
Graduands awarded Gold Medal
ERIC ONG JIA YONG
Graduands awarded Silver Medal
ALICIA YIP SWEE YAN
Graduands awarded Diploma with Merit
FATIN ALIYAH BINTE HUSSIN
KENNY SUNG YUN LAI
KIMBERLEY LIM YING YING
NUR NABIHAH BINTE ZAILANI
SIM XUESI
Diploma in Biotechnology
Graduands awarded Gold Medal
DON LOI XU
Graduands awarded Silver Medal
ANG XIANG YONG
Graduands awarded Diploma with Merit
LIM SHU RONG
QUAH SI XING
VIONNA NGOH EE QIAN
Diploma in Chemical Engineering
Graduands awarded Gold Medal
LIEW ZHENG JIE
Graduands awarded Silver Medal
LIM ZI XUAN JEREMY
Graduands awarded Diploma with Merit
ARUNDHUTI
JASON YEO THIAN SENG
JAVIER LIM WEI JIE
LEE YU HANG
LEE YU KANG
LIM JENNY
LIM ZHENG SHAO
MUHAMMAD KHAIR BIN ABDUL RASHID
RANEY KOH CHING HUNG
SOH EN TING
TIO ZHI KAI
Diploma in Food Science & Technology
Graduands awarded Gold Medal
MAGDALENE TAN QIAO HUI
Graduands awarded Silver Medal
LIANG YAQUAN
Graduands awarded Diploma with Merit
CHARLENE KHOR JIA HUI
CHIA YEE SHEUN
CLARISSA SIM SHI EN
LIM SHU SHAN
ONG FAYE
SANDY BONG SZE TING
TAN JIA XIN
YEO MEI XUAN SHERLINE
Diploma in Nutrition, Health & Wellness
Graduands awarded Gold Medal
TAN YAN LIN
Graduands awarded Silver Medal
BRENDA TAY SIAW JOO
Graduands awarded Diploma with Merit
ENG YU TING EVELYN
LIM PEI YING
SIOW CHIN CHIN SARAH
Diploma in Optometry
Graduands awarded Gold Medal
HAN XUETING
Graduands awarded Silver Medal
XIE XINJIE VIVIANA
Graduands awarded Diploma with Merit
CHAN WEI EN DENISE
ELSIE GOH HUI SHI
LEE HO YIN
NURULHUDA BINTE KAMSANI
SHERRY OH QI EN
Diploma in Perfumery and Cosmetic Science
Graduands awarded Gold Medal
CHRISTINE NG LI TI
Graduands awarded Silver Medal
PANG JIA MIN JAIME
Graduands awarded Diploma with Merit
KWONG CHIEW XUAN
TAN JIE XI
Diploma in Business Information Technology
Graduands awarded Gold Medal
MOHAMED NAJULAH
Graduands awarded Silver Medal
LOO EU GENE
Graduands awarded Diploma with Merit
ADEEL BIN KASBAN
AZLINDA BINTE JUMAHAT
CELINE TAN KAI YUN
CHOW LI WEI JOHN
ELGIN RAPHAEL SEOW PEI XUAN
LIM JUN LIANG
LYNETTE TAY XIN YING
NG WEI HAO
ONG CHEE CHAI
ONG CHENG HONG
SEAH YING HUI
Diploma in Digital Animation
Graduands awarded Gold Medal
SHAHIRAH AFIQAH BINTE MOHAMED YUSUF
Graduands awarded Silver Medal
SIAH JIA YING ALEXANDRIA
Graduands awarded Diploma with Merit
KO WAN BIN ANTHEA
NEO SHI JIE
TAN TIAN LIN
Diploma in Infocomm Security Management
Graduands awarded Gold Medal
YONG JUN JIE
Graduands awarded Silver Medal
SOH JUN QI
Graduands awarded Diploma with Merit
BRYAN LIM YI YONG
CHONG JIA HAO
KOH SI XING
KUAH WEI LIANG
POON HAO JUN
WONG ZHEN WEI
Diploma in Information Technology
Graduands awarded Gold Medal
AZEEM ARSHAD VASANWALA
Graduands awarded Silver Medal
HARDY SHEIN NYEIN CHAN
Graduands awarded Diploma with Merit
ALDO CHU YU ZHENG
CHEE WEI XIAN
KHOO MING WEI BENEDICT
LAU CHE HOE
ONG KAI LE
SOO QI XUAN IAN
TAN KENG IUAN
TAY HUI CHUN
WANG ZHILIANG
YAP YONG WOON
YOU ZHIMIN
Diploma in Music and Audio Technology
Graduands awarded Gold Medal
CHEONG PEI ANN AMANDA
Graduands awarded Silver Medal
TOH YIH SHYAN JOEL
Graduands awarded Diploma with Merit
BUVANESWARAN S/O K GANESAN
CHAN SOO CHEE
YEO JIA NI
Diploma in Visual Effects and Motion Graphics
Graduands awarded Gold Medal
CHONG SHI JIE
Graduands awarded Silver Medal
ENG JIA HUI
Graduands awarded Diploma with Merit
LEE WHAY CHUEN MATTHEW
LIM YONG QUAN BENJAMIN
Diploma in Aerospace Electronics
Graduands awarded Gold Medal
TAN YI XUAN
Graduands awarded Silver Medal
HAZEL TEO HUI TING
Graduands awarded Diploma with Merit
CHEONG SI WEI
CHEW WEI HAO
CHOY TING YI
HANS TAY
JENNY ONG XUE LI
JERARD SOH JIN YI
JONATHAN FONG JIA TONG
JOSON ONG KHAI CHIAT
KOONG SIM YEE SHERNICE
LEOW JIAN HOONG
ONG ZONG XIAN
SHAMUS SWEE JUNHUI
SHAWN LEE
Diploma in Computer Engineering
Graduands awarded Gold Medal
LEE WEI ZHENG BENEDICT
Graduands awarded Silver Medal
ARIELYTE TSEN CHUNG MING
Graduands awarded Diploma with Merit
AARON CHIA BOON XUAN
ANDREW FOO BIAO MING
ERNEST YEAP ZONG HAN
GOH YUN BO WAYNE
ISAAC SOH WEI YANG
JIANG XI
JOVIN LEE ZHAO YUAN
LEE YU JIE MELVIN
NG CHUN KAI
NG THENG KIAT
NG WEI SIONG
OOI YUXUAN
TAN JIA YI BERNICE
TAN KAI HAO ANDREW
TAN ZHI YONG
TEE KOK SIANG
THAM WAI HONG
WONG HON WEE HOWARD
Diploma in Engineering with Business
Graduands awarded Gold Medal
JUSTIN GNOH KIT PEOW
Graduands awarded Silver Medal
PHUA SAMUEL
Graduands awarded Diploma with Merit
CHEONG CHENG HAO
CHUA YU XUAN
DING HONGWEI
LIM CHUNG WEN JONAVAN
NG TAO KIAT NICHOLAS
Diploma in Electrical & Electronic Engineering
Graduands awarded Gold Medal
AJAY PILLAY
Graduands awarded Silver Medal
TAN HWEE PENG
Graduands awarded Diploma with Merit
BERNARD SOH EE SIANG
CHAN JIA LUO
CHAN JIAN XIANG
CHONG KAI MING
CHUNG KENG YAO
DENNIE KUAH JUN KIAT
DENNIS LOW BO XIANG
DUNCAN GOH YITANG
ERWIN CHAN GUO XIN
HENG YIREN JANNAI
JEAN HO PEI LING
JIMMY LOW DE JIAN
JOSHUA MATHEW
KOEK HUI PING
LEE YANN NING
LEE ZHI DA
LEE ZHI HAO
LIM WEI KHENG
MARCUS CHIA WEN JUN
MUN KAR KIN
ONG RONGQING KENNETH
POH WENQIANG SAMUEL
SEAH YU LIANG
SEE YI TEIK
SEOW ZHI SHENG
SHUM GAAN JIE
SIM KUN RONG
SIOW KEE TAT KEITH
TAI WEI SHEN WILSON
TAN HAO REN
TEO SHYAN JIE
WOON JUN SHEN
WOON JUN WEI
XU SHU QUN
YANG FAN
YAP JUN XIAN
YAP SHOU XUAN
Diploma in Engineering Systems
Graduands awarded Gold Medal
LEE NOVEN
Graduands awarded Silver Medal
TAN XIN YING
Graduands awarded Diploma with Merit
TEY KYZER
Diploma in Energy Systems and Management
Graduands awarded Gold Medal
JOANNA LUM JIA MIN
Graduands awarded Silver Medal
AMANDA ZSA ZSA ABON
Graduands awarded Diploma with Merit
CHONG MEI LING CINDY
LIM JUN MING
MUHAMMAD SABIR BIN IBRAHIM
SALMAN BIN TAHA ALJUNIED
ZHAI XIANGYU
Diploma in Aeronautical Engineering
Graduands awarded Gold Medal
LOW HOCK AN
Graduands awarded Silver Medal
CHUA YONG CHUAN
Graduands awarded Diploma with Merit
CHIA HAO GUANG
CLARENCE CHAN YONG JUN
CRUZ CARLO EMMANUEL GONZAL
FOO YUAN RU
GOH KAI LUN BRENDON
GOH KAI WEN KEAN
GORDON KOH YONG FENG
HAIQAL ANWAR BIN HARNEIS
HAU JUN FEI
HONG XIAOLONG
JIMMY CHIUN WEI MING
LAW XUECHENG
LEE SI YUAN
LOH BENG CHUN
RYAN KUEK JIAN XING
SATISH SUPPIAH
SEAH KAI'EN KRYAN
TAN WEI SIANG
TAN ZE XIN DYLAN
TAY JIAN HUA
WONG KOK IAN
Diploma in Bioengineering
Graduands awarded Gold Medal
NG WAI HUNG DANIEL
Graduands awarded Silver Medal
LEONG ZHI XIAN JUSTIN
Graduands awarded Diploma with Merit
NEO SI YANG
ONG XIN MIN
SHEA KONG KIN
Diploma in Mechanical Engineering
Graduands awarded Gold Medal
LIM HON WEK
Graduands awarded Silver Medal
BARRY KOH JUN YONG
Graduands awarded Diploma with Merit
ABDUL HANIF BIN AZIZ
ADRIEL SOON MING RUI
BRYAN LEONG QI WEI
CHEE YI HENG
CHENG YU JUN
ER TAR WEE
GUO KAIHUA
GWEE MENG HONG
JUSTINIANI JHON CARLO NAVARRO
KENNEDY KENT AWAYAN VILLANUEVA
LEYMUS LUM YONG XIANG
LOO YEOU TZER
LOY CHEN YI
NELSON NG SI PEI
NG JUN HONG
NG JUN YI
NG XIN XIANG
SAUNG SU SU PHOO
TAN BAI HONG NICHOLAS
TAN CHUNG HAW
TAN KAI JIE
TAN WEI JIAN
THET NAUNG HEIN
XIE JINGYI
Diploma in Mechatronics and Robotics
Graduands awarded Gold Medal
PHEH JING JIE
Graduands awarded Silver Medal
WAYNE LEE JING JIE
Graduands awarded Diploma with Merit
CHEN KEN YEN
GAVIN LIM KANG JIE
HENG MENG PEI
LAU SUNG EN ERNEST
MOHAMAD ARSHAD S/O KHAJA MOINUDEEN
TAY WEI CHERN GABRIEL
Diploma in Accountancy
Graduands awarded Gold Medal
IAN CHAN KEN W'EI
Graduands awarded Silver Medal
CHERYL LAI
Graduands awarded Diploma with Merit
BRENDA TING WAN HUA
CHAN WAI YEN DANIELLE
CHEAH YU HAN STEFFI
CHUA HAN LIN
DERRICK CHUA WEN JIE
GAN HUI JING
GOH BOON LEONG EDWARD
LAI YEE HAO
LEE JUN HONG DARYL
LEE YU XIN
LIM HOCK LAI MELVIN
LOA HUEY SHAN
LOH ZHI YU
TAY JING YI
TEH XUE QIN BERNICE
TEO YONG FENG
THAM LI XIN ANGELA
TUNG LIN HUI
VIVIEN NG JIA MIN
Diploma in Business Administration
Graduands awarded Gold Medal
TAN JOO LIANG GABRIEL
Graduands awarded Silver Medal
CHERIE LEE MING XUAN
Graduands awarded Diploma with Merit
AFIKHA AFNI BINTE ISMAIL
ANGELINE GOH JIE LING
CHUA JIA SHENG
ELAINE SIM LI PING
ELSEN GOH YONG SEN
ENG JIA LI EVA
JILLIAN TAN YING XUAN
JUSTIN WONG JIA QING
KWAN PEY FEN AUDREY
LEE ZHI YAN
LIM JUN LIANG MAVEN
LIM LI LY
SHAMMAINE CHONG XUE MING
SHERLYNN TAN WEN MIN
SOH SYLVIA
STEPHENIE SIM TZI YUAN
SUDIANA PAIJA
TAN JIE YING
TAN YAN NI
TAY JING HAN
TOH JUN KAI
VANESSA LIAU FAN FEI
VIVIAN ANG ZI HUI
YEO HUI ZI DELIA
Diploma in Business Innovation and Design
Graduands awarded Gold Medal
ENG CHIN HAO
Graduands awarded Silver Medal
LYE JIA WEI
Graduands awarded Diploma with Merit
CHANG JING HAN
Diploma in Banking & Finance
Graduands awarded Gold Medal
LEONG BOON HUAT
Graduands awarded Silver Medal
SOH HWEE WOON
Graduands awarded Diploma with Merit
CHER YUAN LI
CHUA RUI LIN
GAO HAOTIAN
GOH JIA HAO FABIAN
KHOO MING HUI
KUA JIA WEN CONSTANCE
LIM JUN YI
LIM YI JUE
NEESHU SARAH MATHEW
NG WEI LI GORDON
SAW YU WEN EVONNE
TAN JIAN ZHANG
WYNN KOH WEI YUN
Diploma in Financial Informatics
Graduands awarded Gold Medal
DICK CHEW KWONG KEAT
Graduands awarded Silver Medal
LOO HUI MING
Graduands awarded Diploma with Merit
CHIA YU JIE
CHUA YIN YIN
LAU CHIN YEE
LIM YAP KAI
LU YAWEN
SAMUEL LIM ZHAO XUAN
Diploma in Human Resource Management with Psychology
Graduands awarded Gold Medal
BEE JIA WEN PRISCILLA
Graduands awarded Silver Medal
TAN JIA YIH TIFFANY
Graduands awarded Diploma with Merit
AMELIA LIM SZE MAE
CATHERINE LIM KAI TING
LIM YU XIAN
TAN HUI HUA
TAN HUI SHAN
WONG CHU TING
Diploma in International Business
Graduands awarded Gold Medal
GOH YU XUAN
Graduands awarded Silver Medal
OBA YOKO
Graduands awarded Diploma with Merit
DYLANE WONG SHIYA
PHOEBE TAN YI XIU
Diploma in Tourism and Resort Management
Graduands awarded Gold Medal
LOW ZHENG MING
Graduands awarded Silver Medal
PANG SHI JIE
Graduands awarded Diploma with Merit
CARMEN SIM JIA EN
CHUA HAN YUN
HO MEI YI
KERRY BAY HUI QIN
LEE JIA JIA
LOKE WENG YEE
NUR IZZATI BINTE ABDUL LATIF
ONG HUI FANG
TAN YUAN DE BENJAMIN
TAY SI CHING
WILLEEN TEO
Diploma in Games Design and Development
Graduands awarded Gold Medal
PANG YUSHENG SHERMAN
Graduands awarded Silver Medal
WONG WEE MENG
Graduands awarded Diploma with Merit
EILEEN LIU JIEYI
KUEK WEI MING
LIM HUI SHAN
Diploma in Interior Design
Graduands awarded Gold Medal
CHAIMITCHAROEN PIMPATTRA
Graduands awarded Silver Medal
WONG YU CHUN TIMOTHY
Graduands awarded Diploma with Merit
FRANCINE CHAN WEN XIN
LIM EN QI
SEAH YING QI
SIM QIAN HUI
SUBASH S/O SATAPHA
TAY YU JIE KENNETH
Diploma in Visual Communication and Media Design
Graduands awarded Gold Medal
CHOY YI JING
Graduands awarded Silver Medal
GRACE WONG
Graduands awarded Diploma with Merit
FRANCESCA NIO HUI SHAN
MUHAMMAD MIRZA BIN JAHANGEER
SEET CHIN TING
TEOH AI SING IRIS
Diploma in Experience and Product Design
Graduands awarded Gold Medal
TENG JIA MIN
Graduands awarded Silver Medal
NG LUO WEI
Graduands awarded Diploma with Merit
LOH WAN PING MICHELLE
Diploma in Maritime Business
Graduands awarded Gold Medal
EUGENIA LAU LI YING
Graduands awarded Silver Medal
SEAH ZHEN RUI
Graduands awarded Diploma with Merit
CHEAH YEW WEI
CHEN HAORAN
CHUA HUI SIEN
DOMINIC PHUA ZHI-LUN
GERALDINE TAN WEI TIAN
JOELYN CHUA PEI XUAN
LEE SWALEHA AFANDI
LIM JIA EN
LYDIA SONIA TAN
MELVIN CHIN YONG AN
MIAO HAI
NICOLE TNG YU WEN
SEBASTIAN NEO WEI YANG
SONG PEI WEI
TOH ZHI YING
Diploma in Marine Engineering
Graduands awarded Gold Medal
ALISTAIR TEO GUO HAO
Graduands awarded Silver Medal
MUHAMMAD HADAFI BIN KASMAN
Graduands awarded Diploma with Merit
AARON NG JIAN XIN
ARJUN SELAMBRAM
CHEN YANGJUN
CHUA YONG JIAN KENNETH
GOH XUE ZI
HON CHENG HUI
REGINE LEE DI JING
VERNON LIM KIM SIONG
Diploma in Nautical Studies
Graduands awarded Gold Medal
AMELIA SUE PICKERING
Graduands awarded Silver Medal
NICKITH JOHN WILLIAMS NAVIN
Graduands awarded Diploma with Merit
HUSNI FALAH BIN IBRAHIM
JOSHUA CHUA ZHONG SHENG
MUHAMMED EZZUL BIN ZULKARNAIN
SEAH YEK WEI
Top SP Graduates

Read how SP has shaped them to who they are today